Efferalgan: indikacijos ir kontraindikacijos

Efferalgan yra priešuždegiminis vaistas, vartojamas esant galvos, gripo, dantų, raumenų skausmams, dismenorėjai (mėnesinių skausmui) ir karščiavimui.

Kas yra Efferalgan ir kaip dažnai jo galima vartoti?

500 mg Efferalgan sudėtyje yra paracetamolio (arba acetaminofeno), aktyviojo ingrediento, skirto kovoti su visų rūšių skausmais tiek suaugusiems, tiek 27 kg ar daugiau sveriantiems vaikams (maždaug aštuonerių metų). Vaikams, sveriantiems mažiau nei 27 kg, yra ir kitų paracetamolio rūšių. Rekomenduojama atidžiai perskaityti dozę ir pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Kaip išvengti Efferalgan perdozavimo

Perdozavus Efferalgan arba per klaidą išgėrus labai didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kadangi kituose vaistuose taip pat yra paracetamolio, nemaišykite jų, kad neviršytumėte rekomenduojamos paros dozės . Nevartokite daugiau kaip 4 gramų acetaminofeno per dieną be gydytojo konsultacijos. Tarp skirtingų dienos dozių visada gerkite mažiausiai 4 valandas. Sunkios ligos atveju laikotarpis turėtų pailgėti iki 8 valandų. Didžiausia paros dozė neturi viršyti 6 tablečių (3 g) šiomis situacijomis: suaugusiesiems, sveriantiems mažiau nei 50 kg, kepenų problemoms, lėtiniam alkoholizmui, lėtiniam nepakankamam maitinimui ir dehidratacijai.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jei skausmas tęsiasi ilgiau nei penkias dienas, karščiavimas trunka ilgiau nei tris dienas, vaistas nėra pakankamai efektyvus ar atsiranda kitų požymių, tęskite gydymą be gydytojo išvados. Panašiai prieš pradėdami gydymą Efferalgan, patikrinkite, ar nevartojate kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Taip pat svarbu informuoti gydytoją, jei sergate kepenų, inkstų ligomis arba jei labai dažnai vartojate alkoholį. Nepamirškite užkirsti kelio gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Taip pat rekomenduojama atsargiai vartoti Efferalgan 500 mg, jei yra netinkama mityba ar dehidracija.

Kada negalima vartoti Efferalgan

Jei gydytojas paskyrė šlapimo rūgšties dozę kraujyje, nepamirškite pasakyti jam, kad vartojate Efferalgan. Svarbu informuoti gydytoją ar vaistininką, jei neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant nereceptinius vaistus, kad išvengtumėte pavojingos sąveikos.

Imkitės Efferalgan nėštumo ir žindymo metu

Paracetamolio galima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu, atsižvelgiant į įprastas vartojimo sąlygas, tačiau prieš vartodami bet kokius vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Paracetamolio dozė vaikams

Efferalgan reikia vartoti per burną. Tabletes galima gerti užgeriant stikline vandens.
Vaikams iki šešerių metų vartoti tabletes ir kapsules draudžiama, nes jie gali užspringti ir uždusti. Jiems reikės kito tipo pateikimo, kuriame yra paracetamolio. Niekada negerkite dvigubos Efferalgan dozės, norėdami kompensuoti dozę, kurią pamiršote išgerti. Gydymas trunka penkias dienas, jei kankina skausmas, ir tris dienas, jei karščiuojate. Jei skausmas sustiprėja ar išlieka ilgiau nei penkias dienas, o karščiavimas trunka ilgiau nei tris dienas, neturėtumėte tęsti gydymo be gydytojo išvados.

Koks yra šalutinis Efferalgan poveikis

Kaip ir visi vaistai, Efferalgan 500 mg gali sukelti šalutinį poveikį, nors ne visi juos vargina. Kai kuriems žmonėms pasireiškė išbėrimai, odos paraudimai, alergijos, sukeliančios staigų veido ir kaklo patinimą, taip pat pykinimas sumažėjus kraujospūdžiui. Tokiu atveju reikės nutraukti gydymą, pasitarti su gydytoju ir atnaujinti gydymą vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio.

Išimtiniais atvejais buvo pastebėtos biologinės modifikacijos, kurioms reikia atlikti kraujo tyrimą, pavyzdžiui, kepenų funkcijos sutrikimas ir mažas baltųjų kraujo kūnelių ar trombocitų kiekis. Šie sutrikimai gali sukelti kraujavimą iš nosies ar dantenas. Tokiu atveju pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Pastebėję bet kokį nepageidaujamą poveikį, kuris nebuvo paminėtas šiame lape, arba jei sustiprėja tam tikras šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nepamirškite šio vaisto laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Įspėjimas

Vaistų enciklopedijoje pateikta informacija nėra išsami ir jokiu būdu neturėtų pakeisti gydytojo nuomonės. Jokiu būdu negalima reikalauti „CCMBenchmark Group“ atsakomybės už tiesioginę ar netiesioginę žalą sveikatai. Žymės:  Sveikata žinios Sveikata 

Įdomios Straipsniai

add