Kas yra acetilsalicilo rūgštis arba aspirinas®

Acetilsalicilo rūgštis yra žinoma kaip aspirinas®, pirmasis prekės ženklas, su kuriuo ji buvo prekiaujama. Jis pasižymi karščiavimą mažinančiais, analgetikais, priešuždegiminiais ir antikoaguliantais. Jis naudojamas karščiavimui mažinti, skausmui malšinti, uždegimui mažinti ir kraujotakai skatinti . Tai yra vienas iš vaistų, parduodamų be recepto, tačiau jo vartojimas kelia pavojų ir nerekomenduojamas gydyti tam tikrų rūšių skausmus. Šio vaisto veikliosios medžiagos gali sukelti skrandžio sutrikimus, todėl jų reikėtų vengti trečiąjį nėštumo trimestrą arba esant opoms.


Aspirino pristatymai

Aspirinas (acetilsalicilo rūgštis) yra organinė molekulė, kuri kai kuriems augalų organizmams suteikia aromatinę galią. Gamtoje jo yra kai kuriuose vaisiuose ir grybuose. Salicilo rūgštis turi kietą formą ir yra naudojama medicinos tikslams kaip antiseptinis vaistas nuo gripo arba kaip maisto konservantas. Jo analgezinis poveikis taip pat naudojamas dermatologiniuose spuogų ir karpos gydyme .

Kada vartoti aspiriną

Aspirin® pirmiausia atlieka priešuždegiminį vaidmenį. Jo veikimo būdas pagrįstas gebėjimu reguliuoti prostaglandinų, medžiagų, susidarančių, kai organizmas puola, sekreciją . Įvaldydamas šias medžiagas, aspirinas gali apimti uždegimą, sumažinti karščiavimą ir sumažinti skausmą. Aspirinas® veikia per absorbciją skrandyje ir molekulių pasklidimą per kraują visame kūne.

Aspirinas yra vaistas nuo uždegimo

Aspirinas turi aktyvų priešuždegiminį ingredientą, kai jis vartojamas didelėmis dozėmis, lygiaverčiais 1 gramui kiekvienos dozės arba 3 gramais per dieną.

Kiek laiko aspirinas veikia

Aspirinas® įsigalioja nuo 30 iki 60 minučių, priklausomai nuo vaisto formos.

Kai neturėtumėte vartoti aspirino

Aspirin® negalima vartoti esant virškinimo problemoms, tokioms kaip skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; nei sergant kokia nors hemoragine liga, nei sunkia kepenų, inkstų ar širdies liga.

Vartokite aspiriną ​​nėštumo ir žindymo metu

Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, nevartokite aspirino®, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Nuo šešto nėštumo mėnesio nerekomenduojama vartoti aspirino.

Vartokite aspirino kartu su kitais vaistais

Nerekomenduojama vartoti aspirino®, jei yra alergija šiam vaistui ar kitiems panašiems vaistams, pvz., Ibuprofenui . Nevartokite aspirino, jei sergate astma ar nosies polipais, nes kyla rizika susirgti Widal sindromu. Būtina patikrinti, ar sudėtyje kitų vaistų, vartojamų tuo pačiu metu, nėra acetilsalicilo rūgšties ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), kad būtų išvengta perdozavimo ar alerginės reakcijos. Aspirinas gali sąveikauti su keliais vaistais, tokiais kaip antikoaguliantai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ar vaistai podagrai gydyti. Todėl, jei vartojate kitus vaistus, turėtumėte pasitarti su gydytoju.

Vartokite aspiriną, kad išvengtumėte kraujotakos problemų

Kasdien naudojant mažas aspirino (mažiau nei 300 mg) dozes, siekiant išvengti kraujotakos sutrikimų ar širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų, skausmo malšinimui reikia vengti aspirino, apie tai nepranešus gydytojui.

Aspirino šalutinis poveikis

Kasdien vartojamas aspirinas®, net ir labai mažomis dozėmis, padidina kraujavimo riziką. Atliekant chirurginę intervenciją, net kai ji nedidelė, reikia vengti gydytojo ar specialisto pagalbos. Dėl tų pačių priežasčių aspirinas neturėtų būti naudojamas menstruacijų skausmui gydyti. Nustokite vartoti aspiriną ​​ir kreipkitės skubios medicininės pagalbos, jei pasireiškia kruvinas vėmimas, kruvinos išmatos, tamsios spalvos išmatos arba atsiranda kraujavimo iš virškinimo trakto požymių, atsiranda odos išbėrimas ar kvėpavimo sutrikimas (alergijos išsivystymo rizika), galvos svaigimas, skausmas galvos ir skambėjimo ausyse (perdozavimo rizika).

Kaip vartoti aspiriną

Aspirin® galima vartoti tokiomis dozėmis: 325 mg, 330 mg, 350 mg, 400 mg, 450 mg, 480 mg, 500 mg ir 1 000 mg. Kiekvienai dozei rekomenduojama skirti nuo 500 mg iki 1 g dozę, kurią prireikus galima kartoti bent kas 4 valandas. Didžiausia aspirino dozė yra 3 g per parą (vyresniems suaugusiems - 2 g per parą). Norint išvengti aukščiau minėto šalutinio poveikio, geriau neviršyti didžiausios rekomenduojamos dozės .

Nuotrauka: © Natan86 Žymės:  Seksualumas žinios Šeima 

Įdomios Straipsniai

add